Maciej Zieliński

Aktualności

archiwum
  • 25go Stycznia odbędzie się w Los Angeles, a dzień później w Nowym Jorku premierowy pokaz thrillera “Desolation” w reż. Davida Moscow i z muzyką Macieja Zielińskiego. W roli głównej wystąpiła Dominik Garcia-Lorido (córka Andy’ego Garcia), znana z City Iland. Film opowiada historię młodej dziewczyny która poznaje znanego aktora i zakochuje się w nim. Jadą razem do Los Angeles i mieszkają w jego apartamencie znajdującym się w posępnym budynku.

    Dziewczyna doświadcza różnych dziwnych, tajemniczych zdarzeń. Nie jest jasne czy wydarzenia dzieją się na prawdę czy są wytworem jej wyobraźni… Muzyka do “Desolation” to brzmienia elektroniczne z dodatkiem instrumentów akustycznych. Bardzo ważną role pełni unikatowy instrument turecki Yaybahar grany przez jego wynalazcę, tureckiego muzyka Gorkem Sena. Dzięki użyciu tego instrumentu ścieżka dźwiękowa “Desolation” zyskała bardzo oryginalne brzmienie…

  • proModern to jeden z najlepszych zespołów wokalnych w Polsce specjalizujących się w muzyce współczesnej. Ich najnowszy program składa się z utworów skomponowanych do sonetów Shakespeare'a. Maciej Zieliński skomponował na zamówienie zespołu sonet 73-ci "That time of year". proModern stale wykonuje tą kompozycję i 18go Grudnia będzie okazja posłuchać jej na koncercie promocyjnym płyty “Shaespired” wydanej przez Warner Music.

  • 27 Października 2017 roku odbędzie się premiera płyty "Cinema Piano 3"! Na trackliście znane tematy fortepianowe, a wśród nich dwie kompozycje Macieja Zielińskiego.: "Temat Nataszy" z filmu "Fotograf" w reż. Waldemara Krzystka (pojawia się po raz pierwszy na CD) oraz Marzenia Judyty z “Nigdy w życiu” w reż. Ryszarda Zatorskiego. Miłego słuchania!